"VegeDay z PTSF", czyli kolejna wielka Konferencja naszych studentów!

VegeDay z PTSF

W sobotę 7.04.2018r. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym odbyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM w Krakowie konferencja „VegeDay – czyli o diecie wegańskiej i wegetariańskiej z naukowego punktu widzenia”. Wydarzenie miało charakter otwarty – zgromadziło liczne grono odbiorców. Wśród nich znaleźli się zarówno studenci jak i osoby niezwiązane ze środowiskiem akademickim. Wszystkich słuchaczy łączyła ciekawość i potrzeba znalezienia odpowiedzi na najistotniejsze pytania związane z dietą bezmięsną i roślinną.

„VegeDay” to inicjatywa powstała w odpowiedzi na wciąż rosnącą popularność diety wegetariańskiej i wegańskiej. Obejmowała pięć wykładów, których zagadnienia były dobrane tak, aby rozwiązać jak najwięcej wątpliwych kwestii. Swoją obecnością zaszczycili nas następujący prelegenci:

- mgr Jagoda Bester – „Prawidłowa kompozycja diety wegetariańskiej okiem dietetyka”
- dr Justyna Dobrowolska-Iwanek „Dieta wegańska i wegetariańska a suplementy witaminowe”

- mgr Anna Grabowska – „Pitagoras i Beatlesi przy wspólnym stole, czyli smaczki i ciekawostki wegetariańskie”
- mgr Mateusz Kurek – „Technologia postaci leku a preferencje żywieniowe pacjentów”
- mgr Kamil Piska – „Rola kobalaminy i żelaza w biochemii człowieka”

Wszystkie wykłady cieszyły się ogromną popularnością – uczestnicy skorzystali również z możliwości zadawania pytań zarówno w trakcie wykładów, jak i tuż po ich zakończeniu, co dowodzi jak ważną społecznie tematykę poruszała niniejsza konferencja.

Partnerem konferencji VegeDay był Samorząd Studentów UJ CM, a szczególną wartość dodaną stanowiły vouchery do restauracji wegańskich Mazaya Falafel i Farma – WegeBurgerownia.

Data opublikowania: 17.04.2018