Relacja z IV Sympozjum Kół Naukowych WFa UJ CM

Relacja z IV Sympozjum Kół Naukowych

Studenci Wydziału Farmaceutycznego UJ CM to niezwykli pasjonaci i zapaleni naukowcy! Ich rosnąca aktywność zaowocowała IV Sympozjum SKN, które odbyło się 25.10.2018 r. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM przy współpracy ze Studenckim Towarzystwem Naukowym UJ CM. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. dr hab. Jacek Sapa.

Sympozjum to idealna okazja do zapoznania się z możliwościami rozwoju, a także przybliżenia ścieżek kariery zawodowej. W czwartek aż 20 Kół Naukowych dokonało swoich prezentacji. Każde z nich zajmuje się innym spektrum działania, a żadne nie zanudzi studentów wiedzą czysto teoretyczną. Dołączenie do jednego z nich gwarantuje niesamowitą przygodę, odkrywanie nowych, niezbadanych zjawisk i substancji, a także współpracę ze specjalistami z danej dziedziny. W wydarzeniu wzięły udział Koła zarówno już działające, jak i te, które dopiero planują rozpoczęcie swojej działalności w najbliższym roku akademickim. Jak co roku gościliśmy Koła pracujące na Wydziale Farmaceutycznym oraz na wybranych Katedrach Wydziału Lekarskiego, które kierują swoją ofertę do przyszłych farmaceutów oraz diagnostów laboratoryjnych. Po raz pierwszy pojawiły się także Koła Naukowe skierowane do studentów weterynarii! Zainteresowane osoby miały okazję zapoznać się z między innymi:

• Drug Discovery Students Science Club

• SKN przy Katedrze Botaniki Farmaceutycznej – laureatem na najlepsze Koło Naukowe Wydziału Farmaceutycznego

• Kołem Chemii Medycznej

• Kołem Neuropsychofarmakologii

• Kołem Nowoczesnej Chemii Leków.

Cieszymy się z liczby i interdyscyplinarności Kół Naukowych, a studentom życzymy satysfakcji z pracy w nowym roku akademickim.

Data opublikowania: 30.10.2018