Oddaj krew z PTSF UJ CM

Studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego mają wielkie serca i dobrą krew, dlatego postanowili się nią podzielić podczas Akcji Krwiodawstwa “Oddaj krew z PTSF UJ CM”, która odbyła się 5. listopada 2018 r. na terenie prokocimskich akademików.

Organizatorem akcji było Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji UJ CM. Studentom pomagało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Na miejsce akcji przyjechał mobilny punkt poboru krwi, w którym wykwalifikowany personel medyczny przeprowadzał wywiad z potencjonalnymi dawcami oraz pobierał krew. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Zarejestrowano ponad 50 osób, z czego udało się dokonać 31 pełnych pobrań krwi oraz 2 niepełne. Na każdego dawcę czekała słodka niespodzianka, aby mógł odzyskać energię.

Akcje, takie jak “Oddaj krew z PTSF UJ CM”, nic nie kosztują. Człowiek dając cząstkę siebie, ratuje zdrowie, a nawet życie innych. Miejmy nadzieję, że następna inicjatywa spotka się
z jeszcze większym zainteresowaniem i pomoże uratować jeszcze więcej osób!

Autor: Patrycja Bojdo
Fotograf: Kinga Wojewodzic